Фішинговий сайт під виглядом допомоги від держави: поліцейські викрили злочинну групу у заволодінні коштами громадян

Зловмисники отримували доступ до банківських рахунків потерпілих, заманюючи їх на фішинговий веб-сайт «єДопомога». У такий спосіб вони ошукали 8 громадян. Загалом потерпілим завдано матеріальних збитків на суму майже 100 тисяч гривень.

Викрили учасників організованої злочинної групи співробітники Управління протидії кіберзлочинам в Харківській області спільно зі слідчими слідчого управління ГУНП в Харківській області під процесуальним керівництвом Харківської обласної прокуратури.

Учасники скам-спільноти створили фішинговий вебсайт, зовнішній вигляд якого імітував дизайну сайту Державної допомоги в рамках програми «єДопомога». Посилання на сайт-двійник вони розміщували в популярних соціальних мережах.

Громадяни переходили за посиланням з фішинговими формами та вводили персональні реєстраційні дані, які містять банківську таємницю (номери банківських карток, номери телефонів, пін-коди, коди ідентифікації володільця картки та інше). Таким чином зловмисники отримували повний доступ до інтернет-банкінгу та банківським рахункам потерпілих.

Правоохоронці провели обшуки за місцями мешкання фігурантів на території чотирьох регіонів України, вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони, банківські картки та сім-карти мобільних операторів.

Організатору та двом виконавцям повідомлено про підозру за ч. 4, ч. 5 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Кіберполіція закликає громадян бути обачними і уважно перевіряти адреси сайтів, на яких треба вводити конфіденційні дані про себе та банківські картки.



джерела
Новини
Актуально для мобілізованих фізичних осіб – підприємців
16.04.2025 21:07
Самозайняті особи (фізичні особи – підприємці, особи, які провадять незалежну професійну діяльність), які мали або не мали найманих працівників, призвані на військову службу під час мобілізації…
Нацполіція ліквідувала організовану злочинну групу шахраїв, яка не поставила для ЗСУ понад сто дронів вартістю майже 11 мільйонів гривень
09.04.2025 21:18
Шахраї зареєстрували ФОП на підставну особу та швидко й дешево поставляли потерпілим пробні партії дронів по 3-5 одиниць з частковою передоплатою, а після пропонували замовити великі партії…
Шахраї використовують фішингові сайти та застосовують методи соціальної інженерії для викрадення карткових даних жертв,...
03.04.2025 11:53
Джерело